کتاب یادداشت های یک پزشک جوان

اثر میخائیل بولگاکف از انتشارات ماهی - مترجم: آبتین گلکار-داستان درام

حرفه‌ی اصلی بولگاکف پزشکی بود. او در سال 1916، پس از اتمام تحصیلاتش، به قصبه‌ای دورافتاده در ایالت نیکولسکویه منتقل شده و به‌تنهایی با بیماری روستاییان دست‌و‌پنجه نرم کرده بود. ماجراهای مجموعه‌ی یادداشت‌های یک پزشک جوان برگرفته از تجربه‌های بولگاکف در این روستاست و می‌توان گفت که نویسنده این مجموعه را بر اساس واقعیت نوشته و تقریباً همه‌ی رویدادهای توصیف‌شده در داستان‌ها را شخصاً تجربه کرده است. این داستان‌ها در زمان حیات او در نشریات مختلف منتشر شد و پس از درگذشتش به‌صورت کتاب در آمد. در این کتاب داستان «مورفین» نیز گنجانده شده است که بولگاکف در آن چگونگی اعتیاد یک پزشک به این ماده‌ی مخدر را به شکل بدیع و تکان‌دهنده‌ای به تصویر می‌کشد.


خرید کتاب یادداشت های یک پزشک جوان
جستجوی کتاب یادداشت های یک پزشک جوان در گودریدز

معرفی کتاب یادداشت های یک پزشک جوان از نگاه کاربران
مرشد و مارگریتا رو که خوندم گفتم وااای عجب نویسنده‌ای... حالا با خوندن این کتاب باید بگم عجب پزشکی!
بسیار لذت بردم از خوندنش... کاش مجموعه‌ی وسیع‌تری می‌بود!

مشاهده لینک اصلی
میخائیل بولگاکوف نویسنده ی کتاب مرشد و مارگاریتا که خود در اصل پزشک بوده است .در این کتاب به صورت یادداشت های پراکنده ای خاطراتی از سالهای نخستین طبابت خود به تصویر کشیده است . سادگی و گیرایی متن برای کسانی که با این رشته سر و کار دارند جذابیت خاصی دارد.
نوشته هایی که در آن پزشک از ناتوانی ها و ترس هایش سخن می گوید، از مراجعات مکررش به کتاب های محدودی که در آن روستا در دسترسش بود و بیماری های عجیبی که در دوران تحصیل با آن مواجه نشده بود . این یادداشت ها بعد مرگ نویسنده به صورت کتاب در آمده است و در انتها داستان مرفین نویسنده است که در آن اعتیاد همکارش به مرفین به تصویر کشیده شده است اما در عالم واقعیت خود بولگاکوف مدتی گرفتار این ماده بوده است که این موضوع حتی در خاطرات همسرش ذکر شده است .

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب یادداشت های یک پزشک جوان


 کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد
 کتاب ترانه مرغ اسیر
 کتاب فروخته شده
 کتاب حباب شیشه
 کتاب گربه ای زیر باران
 کتاب گفت و گوهایی با پروفسور ایگرگ