کتاب گفت و گوهایی با پروفسور ایگرگ

اثر لویی فردینان سلین از انتشارات فرهنگ جاوید - مترجم: افتخار نبوی نژاد-داستان درام

افت فروش كتاب بحرانی جدی است كه گريبان كتاب‌فروشی‌ها را گرفته. مبادا حتی يك صفر از اين تيراژهای دروغين ۱۰۰،۰۰۰ و ۴۰،۰۰۰ نسخه‌ای را باور كنيد! حتی ۴۰۰تايی را!... اين تنها خدعه‌ای است برای جلب ساده‌لوحان! افسوس! زنهار!... فقط "داستان‌های عاشقانه و داستان‌هايی تو اين مايه‌هاست"... كه فروش‌شان خيلی بدك نيست!... و البته تا حدودی هم "داستان‌های دنباله‌دار"... و "مجموعه داستان‌های پليسی"... راستش، كتاب ديگر خريدار ندارد... دوره زمانه‌ی بدی شده!... سينما، تلويزيون، لوازم خانگی، اسكوترها، اتومبيل‌های ۲، ۴، ۶ اسب بخار، به فروش كتاب سخت زيان رسانده‌اند... و تازه، كالاهای "قسطی" هم هستند، تصورش را بكنيد! و "تعطيلات آخر هفته"!... و آن تعطيلات دلپذير دو ماه يك‌بار، سه ماه يك‌بار!... و سفرهای دريايی دل‌انگيز!... درود بر شما ای خانواده‌های كم درآمد!... اين بدهی‌ها را ببينيد!... ديگر يك پاپاسی هم نمانده!... پس امكان خريد كتاب نيست!... يك كاروان چطور؟... هنوز هم اين امكان نيست!؛


خرید کتاب گفت و گوهایی با پروفسور ایگرگ
جستجوی کتاب گفت و گوهایی با پروفسور ایگرگ در گودریدز

معرفی کتاب گفت و گوهایی با پروفسور ایگرگ از نگاه کاربران
فکر می کردم سلین این کتاب رو قبل از «سفر» نوشته اما فهمیدم بعد از «سفر» نوشته. این کتاب به نوعی یک دفاعیه از سلین در برابر سبکی که ابداع کرده، است. دفاع از جملات کوتاه، دفاع از سه نقطه و نفی هر چیزی جز این ها.
ترجمه اش خوب نبود. خود کتاب هم به نظرم جزو کتابهای ادبیات قلّابی بود. چیزی که داستان نیست رو به صورت داستانی بیان کنی یعنی ادبیات قلّابی. چیزی که شعر نیست رو در قالب شعر جا بزنی، یعنی ادبیات قلّابی. این کتاب از اون نوع بود.

مشاهده لینک اصلی
واقعا فکر می کنم با کتاب بدی از سلین شروع کردم ! و به جز صفحات اول کتاب در ادامه خواندنش هیچ لذتی نبردم....

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب گفت و گوهایی با پروفسور ایگرگ


 کتاب شب مورد نظر
 کتاب قول مادر
 کتاب خانه روان
 کتاب همه جا پای پول در میان است
 کتاب هیچکس مثل تو مال این جا نیست
 کتاب شاه بی بی سرباز