کتاب شیرین ترین رویاها

اثر دوریس لسینگ از انتشارات روزگار - مترجم: اسماعیل قهرمانی-داستان درام

The Sweetest Dream,Doris Lessing
عنوان: شیرینترین رویاها، اثر: دوریس لسینگ؛ برگردان: اسماعیل قهرمانی پور؛ مشخصات نشر: تهران، روزگار، 1389، در 758 ص، شابک: 9789643741655؛ فروست: شاهکارهای ادبیات جهان از مجموعه رمان روزگار 424، موضوع داستانهای انگلیسی


خرید کتاب شیرین ترین رویاها
جستجوی کتاب شیرین ترین رویاها در گودریدز

معرفی کتاب شیرین ترین رویاها از نگاه کاربران
The Sweetest Dream,Doris Lessing
عنوان: شیرینترین رویاها، اثر: دوریس لسینگ؛ برگردان: اسماعیل قهرمانی پور؛ مشخصات نشر: تهران، روزگار، 1389، در 758 ص، شابک: 9789643741655؛ فروست: شاهکارهای ادبیات جهان از مجموعه رمان روزگار 424، موضوع داستانهای انگلیسی

فرانسیس زنی که از شوهرش جدا شده، و همراه با مادرشوهر و دو پسرش در خانه بزرگی زندگی میکند. دوستان فرزندانش و افراد دیگری نیز ساکن این خانه میشوند. بنابر همین دوریس لسینگ از ماجراهای خانوادگی سخن می‌گوید و روابط جدا نشدنی این افراد را در کنار هم روایت می‌کند. رمانی که بسیاری از منتقدان آن را آینه‌ای تمام نما از تاریخ زندگی انسان‌های امروزی می‌دانند، و معتقدند شخصیت‌های آن به سختی از ذهن مخاطب خارج می‌شوند. شخصیت‌هایی خوب یا بد، که زندگی‌شان به شدت تحت تاثیر جنگ و فضای آن قرار گرفته است. دوریس لسینگ در رمان «شیرین‌ترین رویاها»، به تجربیات گذشته خود باز می‌گردد و زندگی مردم را در شهر لندن و یک کشور فرضی آفریقایی مرور می‌کند؛ کشوری به نام «زیملیا» که برخی از منتقدان بر این باورند لسینگ با انتخاب چنین مکانی در داستانش، به کشور زیمبابوه و وقایع داخلی آن اشاره می‌کند. «شیرین‌ترین رویاها» داستانی طولانی است که بی وقفه روایت می‌شود و نویسنده، کتاب را به فصل‌های گوناگون تقسیم نکرده، رمانی که شاید بتوان آن را فاقد موضوعی خاص دانست، اما لسینگ در این اثر با تمرکز بر نیازهای اعضای خانواده و با بهره‌گیری از دیالوگ‌های زیاد در طول داستان، و تکیه به نثر خود، کاری کرده که «شیرین‌ترین رویاها» جذاب و خواندنی باشد


مشاهده لینک اصلی
Hadnt سالها درگذشت Doris Lessing و در اینجا او دوباره همراه با همه نوع آشنا او از مردم، صحنه، نگرانی ها، وصیت نامه ها بود. هنوز هم نمی دانم چطور او این کار را انجام می دهد، دقیقا. من متوجه شدم که راوی دائما از صحنه خارج می شود تا تصویر بزرگتر را بررسی کند، به طرز وحشتناکی در مورد اینکه چگونه همه ی @ به یک یا چند روش عمل می کنند، چگونه یک مد برای سرقت خرید، قبل از هر کسی می دانستم چه چیزی در آنها ضربه زد، متوجه شدم. به عنوان مثال - تلاش برای کشف جنبش های بزرگتر تغییر اجتماعی که در آن افراد جلب شده بودند، تفکر می کردند که همه چیز در مورد آنها شخصا بود، و انتخاب های فردی آنها بود. بخش لندن کتاب بیشتر آشنا بود و تعجب آور نبود که بعدا در کتاب به آفریقا بروم. تازه ترین نشانه ای از ابتلا به بیماری ایدز در زادگاهش @ Zimlia @ بود که بر اساس زیمبابوه بود، جایی که در آن هنگام رودزیا رشد کرد. این یک کتاب رمبلی، در سراسر محل، با شخصیت های آسیب دیده و به طرق مختلف به چالش کشیده، برخی از به ظاهر به دنیا آمد بد. . . و در عین حال من آن را دوست داشتم. او به من زل زده بود، من را برای سوار شدن به سر برد، به من رسیده بود و من را در گرداب ها چرخانده بود و مرا به آرامش راند. من کمتر انتظار داشتم و من آن را دریافت کردم. این عنوان، به طور کلی به هیچ وجه، به رویای ایده آلیسم اشاره نمی کند و کتاب به یک راه و بسیاری دیگر با هر دو آسیب و گاهی اوقات خوب است که می تواند انجام دهد، اما در کل اد می گویند لسینگ در کنار خسارت. کمربندی اخلاقی او توسط افرادی که در حال مقابله با آن هستند، به کسانی که در اطراف آنها هستند کمک می کند، و بهترین کار را می توانند با آنچه در مقابل آنها قرار دارد، تعیین کند. در این کتاب چنین نگاهی اجمالی به نظر می آید و به سختی چیزهایی را با هم می گذراند که زمان و سیل روی آن می گذرد.

مشاهده لینک اصلی
من در ابتدا این کتاب را برای خواندن نامه تولد ادبیات جوامع نویسندگان مرده گرفتم. اما برای من همیشه برای من بود، و تا زمانیکه اکتبر تمام شد / تمام شد، تمام شد. بنابراین متاسفانه آن را نمی شمارم.این گفت، من آرزو می کنم که من این کتاب را پر کرده ام. این در همه جا با شخصیت ها / انگیزه های بیشماری بود و فقط انتخاب های وحشتناک همه نگران کننده بود. واقعا نمی خواهم حتی در این کتاب علاوه بر اصول اولیه نیز به این موضوع بپردازم. مردی به نام جانی لنونکس در دوران لوکس خود را برای زمان و مکان او در نهایت به شورشیان علیه خانواده اش تبدیل شده و به کمونیست تبدیل می شود. او یک زن با نام Frances ازدواج می کند و دو پسر دارد. از آنجا که تعالیم کمونیستی، جانی غم انگیز است که چیزی را از پدرش یا مادرش جولیا بگیرد. کل کتاب واقعا در مورد تمام این افراد، جانن دوم یا شاید سوم همسر، wifes او دختر Sylvia، و دو پسر (اندرو و کالین) دوستان که در پایان تمام نزولی در جولیا در خانه از طریق سال. کل کتاب احساس بسیار پراکنده به من و من صادقانه خسته شدم من واقعا دوست نداشتم برای جولیا بخرم یک زن آلمانی به همراه شوهرش به انگلستان می رود و باید با این واقعیت که پسر او یک غریبه ی خودخواه است، برخورد کند. فرض میکنم یک نقطه بزرگتر برای این داستان است، در مورد اینکه چگونه کسانی که بعد از جنگ جهانی دوم برای کمونیست بودند، در نهایت راهی برای خدای سرمایهداری یا چیزی گرفتند. اما به طور جدی، این افراد پس از مدتی بعنوان شخصیت های کارتونی احساس می کردند.

مشاهده لینک اصلی
بدرستی، دو ستاره به Doris Lessing مانند چهار ستاره به هر کس دیگر است. من فقط در حال برداشتن کتابهای Doris Lessing هستم و امیدوارم چیزی به ذهنم برسد که گاو آواز بخواند. در حالی که The Sweetest Dream جذاب و بلندپروازانه بود، من تغییری ناگهانی از مجموعه شخصیت ها را به تمرکز بر یک شخصیت (حمایت کننده) در بخش آخر کتاب تسکین دادم. من نیز با مشکلی که در مورد خواندن هیپ ها می گذارم متمرکز هستم، اما من فکر کردم که نویسنده کار بسیار خوبی را در مقایسه با پرستش قهرمان بت کمونیست در برابر واقعیت نابسامانی کامل خود به عنوان یک انسان انجام داد. موضوع کتاب؟ اغلب، زندگی فقط به افراد معقول، به ویژه افرادی که از مسئولیت اخلاقی برای مراقبت از دیگران رها نمی شوند، در حالی که افراد فلج کننده و خودخواه تر از آن هستند که درد زیادی را تحمل کنند.

مشاهده لینک اصلی
من یک کودک 60 ساله در ایالات متحده بودم. این کتاب به من یادآوری می کند که چقدر قدیمی شده ام و چگونه آرمانی بودم. 60 سالگی در Britian متفاوت از ایالات متحده بود، اما هنوز شباهت زیادی وجود دارد. بچه ها بودند که خانواده هایشان را با خانواده های دیگر زندگی می کردند، زیرا والدینشان نمی توانند تحمل کنند. تظاهرات، مواد مخدر، جنایتکارانه جنسی و شورش عمومی علیه اقتدار و تاسیس بود، اما حزب کمونیست به نظر می رسید نقش مهمی در بریتانیا ایفا می کند در حالی که کمونیست ها در ایالات متحده قفل شدند. من فکر می کنم که تاریخ آنها دو جنگ جهانی را جان سالم به در کرده است. این رمان، زندگی گروهی از کودکان بریتانیایی را که در 60 سالگی در نوجوانی به سن بلوغ می رسند، به تصویر می کشد. قطعا ارزش خواندن اگر در 60 سالگی رشد کردید، ممکن است خودتان را در یک یا چند شخصیت قرار دهید که من انجام دادید، و بیشتر درباره خودتان و جایی که زندگی شما شروع شد، بیاموزید.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را دوست داشتم به خاطر دیدگاه غم انگیز و انتقادی که نسل 60 ساله با آرزوهای شیرین خود برای تغییر جهان به ارمغان می آورد، و آنها تبدیل به یک کپی تکراری از آنچه که همیشه در جهان بوده است. شخصیت ها قدرتمند هستند و داستان به خوبی انجام می شود. یکی از معدود مواردی که جایزه نوبل به خوبی به یک نویسنده با استعداد و صالح تعلق دارد. بسیار توصیه می شود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شیرین ترین رویاها


 کتاب کتاب فروشی سر نبش
 کتاب از عشق و از خاک
 کتاب آب برای فیل ها
 کتاب آتش کم فروغ
 کتاب ریگودون
 کتاب شکوفه های ارغوان و شراب نیمروز