کتاب خانه ای برای آقای بیسواس

اثر وی اس نیپال از انتشارات نیلوفر - مترجم: مهدی غبرایی-داستان درام

شاهکار اولیه کار حرفه ای ویسکی سعید نایپول، "خانه ای برای آقای بیواس" یک داستان فراموش نشدنی است که توسط پدر نایپولز الهام گرفته شده است که به عنوان یکی از بهترین رمان های بیستم میلادی شناخته شده است. در ماه های شانزده ساله، آقای محمد بیسواس در مقابل سرنوشت برای رسیدن به بعضی از ظواهر استقلال مبارزه کرده است، و تنها با یک عمر از فاجعه مواجه است. آقای بویسو از یک محل اقامت به سوی دیگر پس از مرگ غرق پدرش، که او به طور سهل انگاری مسئول است، مشتاقانه برای مکانی که می تواند به خانه بپردازد، مشتاق است. اما هنگامی که او به خانواده سلطنتی سلطنتی که او ناخودآگاه وابسته می شود، ازدواج می کند، آقای بیواس در تلاش سخت و بی پایان برای تضعیف قدرت خود در برابر او و خرید یک خانه از خود است. کمدی ترسناک و دلنشین، یک خانه برای آقای بویسو به طور استراتژیک تلاش انسان را برای خودمختاری علیه یک بوم پس از استعمار نشان می دهد.


خرید کتاب خانه ای برای آقای بیسواس
جستجوی کتاب خانه ای برای آقای بیسواس در گودریدز

معرفی کتاب خانه ای برای آقای بیسواس از نگاه کاربران
واقعیت جالب در مورد V.S. فیلم نایپول و جیمز باند. آیا می دانستید که یک خانه برای آقای Biswas یک بار در تولید به عنوان موسیقی برادوی بود؟ نقل قول زیر این است که از جانب بریتانیایی John Barry، The New York Times، Feb. 2، 2011، ریشه های موضوع جیمز باند متضرر شده است. آقای نورمن [بیوگرافی بارریس] گفت که بری یک آهنگ موسیقایی از «آواز بادی»، «نشانه ی خوب»، آهنگی که او برای یک نسخه ی موسیقایی از رمان ویسکی نیاپول «خانه ای برای آقای بیواس» نوشته بود، برداشت. با تعدیل چندگانه، این موضوع به دکتر No [این فیلم که مجموعه سری جیمز باند را منتشر کرد] تبدیل شد. سورئال ...

مشاهده لینک اصلی
یک رمان بسیار لذت بخش، هر چند به طور همزمان وحشتناک. نایپول شخصیتی را در \"محون بیساوس\" ایجاد کرده است که در یک زمان عمیقا ناخوشایند است - مستعد ابتلا به عصبانیت های جزئی، خودپسندی پوچ و ضرب و شتم و بی احترامی به کسانی که نزدیک به او هستند، اما مبارزاتش برای دفاع از استقلال، هویت و ارزشش در مقابل شانس (حتی علیه سرنوشت مشخص شده برای او در هنگام تولد) کاملا قانع کننده است. توصیف زندگی خانوادگی، جامعه، و چشم انداز طبیعی و اجتماعی در اواسط قرن بیستم، ترینیداد با شکوه و شکوهمندانه احساساتی است. احکام برای مرگ و گذر از زیبایی های فراموش نشدنی وجود دارد. درگیری خانوادگی تلسی (که آقای Biswas ازدواج کرده و علیه آنها دائما در حال رانندگی) از نظر منشا، وحشتناک، خنده دار و غم انگیز، اختلاف نظم و هرج و مرج، ثبات و ویرانی است. نوپول ترکیبی از مشاهدات حسی روانشناختی و حساسیت اجتماعی و سیاسی طنزآمیز است که به زیبایی یک داستان انسانی ساده را بیان میکند.

مشاهده لینک اصلی
در اینجا چیز خاصی درباره مالکیت دارایی وجود دارد که عمیقا در روان ما قرار دارد. این احساس تماس با چهار دیوار و سقف خود را به خودی خود، به معنای نه فقط مالکیت، بلکه متعلق به خود می گوید. اولین بار من یک آپارتمان را خریدم و وارد آن شدم، طعم خودم را تزئین کردم، حس ادبیاتی از ادعای برخی از معانی ناملموس از «ما» وجود داشت. این جستجو برای یک حس هویت و متعلق است که بر پایه داستان نایپول موون بیواس است. از آنجا که جستجو برای یک خانه برای تماس با خود، صرفا یک جستجوی مکان برای اقامت نیست. پس از همه، تا زمانی که یک خانه برای خود و همسر و فرزندانش پیدا کند، Biswas یا با همسر خانواده اش گسترش می یابد و یا بر روی سخاوتمندانه او، صرفا یک جسد انتظار می رود که بدون هیچ مشکلی در زندگی جمعی خود زندگی کند. جستجوی او برای یک خانه در نهایت بخشی از یک جستجوی بسیار بزرگتر برای ایجاد خودمختاری است و تلاش می کند تا خود را جدا از هویت بزرگتر خانواده که در آن به دنیا می آید و سپس از خانواده ای که ازدواج می کند، متمایز می کند. این مبارزه برای خودمختاری ناشی از فقدان یک فرهنگ منسجم است که خودش را به عنوان یک کودک مهاجران هندی در یک کلنی بریتانیا در ساحل آمریکای جنوبی و دور از هر دو سرزمین مادری تقسیم می کند. درواقع، این بخش از این رمان نیاپول بود که برای من بیشترین رزونانس بود. Biswas یک تکه تکه ای از فرهنگ ها است: یک هند در یک سرزمین دور از هند که انگلیسی صحبت می کند و خواندن آثار مانند Epiticus و Marcus Aurelius را در حالی که همچنین با آریاییسم هند هجوم آورده و انجام pujas با اعتقاد کمی به واقعی آنها، نه هند و نه انگلیسی و متعلق به هیچ بخشی واقعی از جهان است. تضعیف Biswas در ناتوانی خود احساس می شود که بخشی از خانواده اش را تحت تأثیر قرار می دهد؛ زیرا نمودار طالع بینی ناخوشایند او باعث می شود که پدر او فاصله ای را از زمان تولدش حفظ کند و به عنوان بخشی از خانواده ی همسرش، جایی که او او به عنوان بخشی از همکاری برای انعطاف پذیری خود در کنار هم قرار گرفته است تا موقعیت زیر را در سلسله مراتب خانواده بپذیرد. همچنین در مبارزات مداوم خود علیه و رد ساختار جامع جمعی خانواده هندی، \"سرکشانه و سرکوبگر و محافظ\" است که بسیار بخشی از فرهنگ هند است که به آن متولد شده است. در حالی که هیچ سفری به معنای سفر جاده ای و یا تلاش وجود ندارد، محون بیسوها در این رمان هر دو فیزیکی و عاطفی سفر می کنند، هر توقف در شخصی خود را Via Dolorosa یا ادیسه مشخص شده توسط محل سکونت متفاوت تا زمانی که او در نهایت در یک پیروزی تلخ و شیرین یک خانه برای تماس با خود پیدا کنید. این سفر قابل توجهی است که نیاپول در اینجا توضیح می دهد، زندگی ناامن از یک پسر فقیر که خود را با بوت استرپ خود متوقف می کند و در تلاش است تا جهان را درک کند، تقریبا بدون هیچ کمک و راهنمایی، خود را پیدا می کند، اما عزم جدی خود را برای بریدن خود سخت به دست آمد قطعه زمین.

مشاهده لینک اصلی
جهان است آنچه در آن است، و به همین است TrinidadWhile Naipaul ممکن است به نظر می رسد کپی شود و نحوه رمان قرن نوزدهم، قصد اصلی خود را در اینجا است که برای ساخت یک سیستم کمیک خود تبلیغ (در یک بعد از استعمار تنظیم). و او به طرز شگفت انگیزی موفق شد. سیستم Naipaul: لایه از طریق خانواده، مذهب، فقر، مسائل مربوط به هویت ملی، جهان سوم گرایی، روزنامه نگاری جهان سوم و آخرین اما نه کم، فردیت جهان سوم، یک پیروزی ادبیات قرن بیستم است. حادثه پس از حادثه، نایپول جوایز ارائه می دهد که به نظر می رسد به علت دلایل خود را در ابتدا؛ اما تا زمان پایان دادن به آنها نشانه هایی از برخی از فاجعه های بنیادین است - در واقع تراژدی همیشه به صورت مخفیانه در رمان کار می کند. تکرار زیادی وجود دارد، اما حتی این به نظر می رسد که تنها به طبیعت خیره کننده رئالیسم نایپولس افزوده می شود. یک زمان می آید، شاید زمانی که حدود یک سوم از رمان خوانده می شود، خواننده به طور کامل در مصائب همه چیز واقعی آقای جهان بیسواس می افتد. و از آنجا، سفر به خانه آقای Biswass خود می شود. خانه در انتها ساخته شده است، نه بدون شوخی، و نه بدون تراژدی یک شوخی عقب. P.S. بخشی از این رمان در طول تعطیلات دو هفته در بالی خوانده شد، و قدردانی از آن ممکن است چیزی برای انجام با جنگل های مناطق استوایی زیبا و سواحل اطراف من پس از آن، که من به عنوان یک خواننده باید تصور (به اشتباه، Naipaul استدلال می کنند) در ترینیداد

مشاهده لینک اصلی
همه چیزهایی که آقای بایواس می خواهد احترام، نه پول، نه عشق، نه به رسمیت شناختن فقط احترام است ... € |â € |Born در ترینیداد در یک خانه فقیر او را به ازدواج با شاما Tulsi دختر از شناخته شده، بسیار غنی Tulsi خانه، همه چرا که او به خاطر وسوسه کردن به نوشتن، «دوستت دارم» را بر روی یک قاشق کاغذ گذاشت و آنرا به او داد. اگرچه هشدار می دهد بسیاری از او در ازدواج با او ادامه دارد. همه می دانند که تولسس برای دخترانشان در حال جستجو برای هواپیماهای بدون سرنشین است، پس از ازدواج شوهران به اموالشان تبدیل می شوند. آنها با تولسس زندگی می کنند، غذا را برای آنها غذا می خورند، در مزارع و مزرعه های Tulsi کار می کنند، به عنوان Tulsi â € ~sons-in-law â € â € œ از دست دادن. به طرز عجیب و غریبی، شاما تلسی هرگز تظاهرات نمی کند، هرگز احساس نمی کند که شوهر و فرزندانش بهتر می توانند درمان شوند؛ در مقابل، او معتقد است که او و آقای بایواز باید به مادرم و برادرانش مفتخر باشند. â € ~Rememberâ € او می گوید: â € ~ شما با لباس تنها در پشت آمد. چگونه آقای Biswas مایل به خلاص شدن از شر این دلایل خیریه و قدردانی. او تندرما می اندازد، او غذا خود را خارج از پنجره او شام و خانواده اش را محکوم می کند، او متوقف می شود رابطه جنسی با او، احساس وحشتناکی تنها، به پایان می رسد تا با داشتن چهار فرزند. او یک خانه کوچک و ارزان را می سازد، اما در اولین دوشۀ سنگین سقف از بین می رود، آقای Biswas از شکست عصبی رنج می برد و به زودی توسط شاما به خانه Tulsi برای بازیابی با فنجان Ovatine به سرعت به اوج می رسد. او زندگی شایسته ای را به عنوان یک روزنامه نگار، اما پس از آنکه سردبیر از آنجا خارج می شود، به پست یک خبرنگار خاتمه می دهد. فروشگاه کوچکی که آنها باز کرده اند، شلوغ می شود، زیرا آقای بیسواس قادر به جمع آوری اعتباری است که او آنقدر سخاوتمندانه به مشتریان داده است. همه از طریق این خرابی های خشمگین تولسس آقای بایواس را به عنوان یک فرزند بازجو، و نه چیزی بیشتر، خندیدن در تندریم خود را تسکین می دهد. و تمام وقت آقای بویس متوجه می شود که او حتی بر روی آرامش Tulsi حتی کمی دندان نزده است. بطور ناامید، آقای بیسواس خانه کوچک و بد ساخته شده را بدست می آورد و او برای اولین بار در زندگی خود دور از توالس زندگی می کند، هرچند که شاما هرگز نمی تواند وتر را از بین ببرد. با وجودی که زندگی آقای Biswas به نظر می رسد یکی از شکست های ثابت و بدبختی، به نظر نمی رسد که چنین باشد. خواندن از طریق آقای Biswasâ € ™ زندگی، شما احساس می کنید این است که انعکاس زندگی شما نیز € |â € |. من این کار را انجام داده، شاید من باید انجام شده است که € | € |. این زندگی هر کس است اما احساس غرورآمیز این است که خیریه شما را تحمیل می کند، خیرخواهانه شما را تحریک می کند. دونر همیشه می خواهد از شما سپاسگزار باشد و سپاسگزار و سپاسگزار است و هرگز برای لحظه ای او را از دست نخواهد داد تا اینکه او هر دو بار از شما قدردانی کند و هرگز به خاطر اینکه این خیریه را در اولین مکان.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خانه ای برای آقای بیسواس


 کتاب ساندویچ ژامبون
 کتاب زندگی ماریان
 کتاب سرشار زندگی
 کتاب ماسک
 کتاب میرامار
 کتاب روزهای ممنوع ما